Details
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Diameter x Height | 22.6 x 19 cm |
| Interior height | 17.5 cm |
| Weight | 201 g |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 5.6 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Diameter x Height | 22.6 x 19 cm |
| Interior height | 17.5 cm |
| Weight | 201 g |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 5.6 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
Configure your chosen item entirely in line with your needs:
Select the required colour for the individual components of the item.