Details
| Outer dimensions L x W x H | 30 x 11.7 x 9 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 27.1 x 9.9 x 8.8 cm |
| Usable interior height in stack | 8.1 cm |
| Viewing/access opening W x H | 7.6 x 4.7 cm |
| Label field W x H | 6.6 x 4.3 cm |
| Volume | 2.4 liter |
| Weight | 255 g |
| Material | PP |
| Colour | sky blue similar RAL 5015 |
Product information
Product safety and conformity information
Print version
Accessories


Insertable viewing panels RK
ES 109
ES 109
starting at €0.35


Transverse dividers RK
QT 109
QT 109
starting at €0.49


Dust lid RK
SD 3117
SD 3117
starting at €2.14






