Details
| Outer dimensions L x W x H | 22 x 10.2 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 19.3 x 8 x 6.4 cm |
| Possible number of cross dividers | 3 |
| Viewing/access opening W x H | 6.8 x 4.1 cm |
| Volume | 1.08 liter |
| Weight | 147 g |
| Material | PP |
| Colour | melon yellow similar RAL 1028 |
Product information
Product safety and conformity information
Print version
Accessories


Insertable SK viewing panels
ES 2
ES 2
starting at £0.25


SK transverse dividers
QT 2
QT 2
starting at £0.33


SK dust lids
SD 2L
SD 2L
starting at £2.00


SK perforated labels
PE SK 2
PE SK 2
starting at £24.91






