Details
| Outer dimensions L x W x H | 22.5 x 15 x 12.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 19.2 x 13 x 11.4 cm |
| Possible number of cross dividers | 3 |
| Viewing/access opening W x H | 10.2 x 7.6 cm |
| Volume | 3.17 liter |
| Weight | 280 g |
| Material | PP |
| Colour | melon yellow similar RAL 1028 |
Product information
Product safety and conformity information
Print version
Accessories


Insertable SK viewing panels
ES 3
ES 3
starting at £0.29


SK transverse dividers
QT 3
QT 3
starting at £0.43


SK dust lids
SD 3
SD 3
starting at £2.41


SK perforated labels
PE SK 3
PE SK 3
starting at £24.91






