Details
| Outer dimensions L x W x H | 50 x 31 x 20 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 45.5 x 28.1 x 18.9 cm |
| Possible number of cross dividers | 8 |
| Viewing/access opening W x H | 24 x 12.6 cm |
| Volume | 25 liter |
| Weight | 1.17 kg |
| Material | PP |
| Colour | melon yellow similar RAL 1028 |
Product information
Product safety and conformity information
Print version
Accessories


Insertable SK viewing panels
ES 5
ES 5
starting at SEK 13.97


SK transverse dividers
QT 5
QT 5
starting at SEK 19.90


SK dust lids
SD 5
SD 5
starting at SEK 52.70


SK perforated labels
PE SK 5
PE SK 5
starting at SEK 332.67






