Details
| Outer dimensions L x W x H | 50 x 31 x 30 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 45.5 x 28.1 x 29 cm |
| Possible number of cross dividers | 8 |
| Viewing/access opening W x H | 24 x 19.5 cm |
| Volume | 38.2 liter |
| Weight | 1.57 kg |
| Material | PP |
| Colour | melon yellow similar RAL 1028 |
Product information
Product safety and conformity information
Print version
Accessories


Insertable SK viewing panels
ES 5H
ES 5H
starting at SEK 15.63


SK transverse dividers
QT 5H
QT 5H
starting at SEK 29.02


SK dust lids
SD 5
SD 5
starting at SEK 52.70


SK perforated labels
PE SK 5
PE SK 5
starting at SEK 332.67






